Misja na Marsa

„Misja na Marsa” to audycja w RadioRAM realizowana przeze mnie i Krzysztofa Janosia. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi podejmujemy się próby opowiedzenia prawdziwej historii o współczesnym mężczyźnie i otaczającym go świecie. Bez względu na konsekwencje chcemy znaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytania, które stawia sobie dojrzały mężczyzna.
Bez znieczulenia i owijania w bawełnę szukamy prawd o związkach i relacjach. Staramy się bezpiecznie nawigować w mgławicy myślowych kalk, półprawd i stereotypów, by rozmawiać o pasjach, zadaniach, ale i problemach, z którymi każdy ze współczesnych mężczyzn musi się mierzyć.

Zapraszam do posłuchania

Podcasty

Misja na Marsa „Dla dobra dzieci”

Są dokoła związki, które trwają tylko dla tzw. dobra dzieci. Co takiego stoi za tym pojęciem, czy może lepiej się rozstać dla dobra naszych pociech? Nie zachęcamy do rozwodów, zastanawia nas jednak ten moment w relacji, gdzie już nie czujemy nic poza niechęcią, obojętnością wobec siebie a nie mamy siły, odwagi na rozstanie. Trudny temat pomaga nam rozwikłać Dorota Sarapata nasz pokładowy psycholog. Koniecznie posłuchajcie.

Misja na Marsa „O sztuce zdrowego kłócenia się”

To bardzo osobisty odcinek. jeden z nas ma doświadczenia kłócenia a drugi unikania kłótni. „Tam gdzie żar, tam też jest ogień” jak w tangu, emocji i ognia jest mnóstwo. Jak jednak nie poparzyć się nadmiarem emocji i nie spłonąć w ogniu oskarżeń? Posłuchajcie o tym jak zdrowo można się spierać w związku, w pracy, z partnerem, kolegą, koleżanką. Zapraszamy

Misja na Marsa „Moc drzemania”

Zapraszamy Was na hamak celem krótkiej, dynamicznej drzemki. Posłuchajcie przy tym naszej rozmowy z Magdaleną Filcek o pożytku jaki płynie z „ekspresowych drzemek”. Zapytaliśmy też Magdę o to jak śpimy i czy na pewno wykorzystujemy cudny regeneracyjny dar snu. Miłego słuchania/ drzemania:)

Misja na Marsa „Męskie rozmowy”.

Podjęliśmy rękawice rzuconą przez słuchaczkę i postanowiliśmy opowiedzieć o czym rozmawiają mężczyźni, gdy spotykają się bez kobiet. Nie będzie to dla nas laurka panowie, ale przecież nie boimy się prawdy:) Posłuchajcie co w temacie mówią statystyki, podzielimy się naszymi osobistymi doświadczeniami z szatni, męskich wypraw, garaży i innych męskich jaskiń. Niech się dzieje….:)

Misja na Marsa „Uwalnianie emocji”.

Spotkaliśmy się z Krzysztofem Papisem, terapeutą i specjalistą od emocji by porozmawiać o technikach uwalniania emocji (eng. EFT). Zastanawiacie się jak pozbyć się napięć i emocji, które towarzyszą Wam od dłuższego czasu? Chcecie pozbyć się niechcianych myśli, które blokują Wasz potencjał? Posłuchajcie naszej rozmowy i rozpocznijcie prace z własnymi złogami emocjonalnymi.

Misja na Marsa „Wychowywanie dzieci”

Wracamy do tematu stresu bo pojawił on się w Waszych mailach do nas. Jak każdy my również doświadczamy i staramy sobie radzić z emocjami w naszym życiu i dziś podzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami. Rodzaje, źródła a przede wszystkim sposoby na oswajanie stresu- to obszary, które nas najbardziej interesują. Zapraszamy do spotkania i rozmowy o stresie, która mamy nadzieję odrobinę Was zrelaksuje. Serdeczności

Misja na Marsa „Wychowywanie dzieci”

O tym jak odpowiedzialne to zajęcie nie musimy nikogo przekonywać. Zbudowanie więzi z dziećmi to cel każdego rodzica. Wielokrotnie nam się to udaje, a czasem z wielu powodów ponosimy porażkę. Dziś porozmawiamy o odpowiedzialnym wychowywaniu dzieci, o zdrowych relacjach i budowaniu owej tajemniczej więzi. Nie jesteśmy sami, wspiera nas psychoterapeutka Dorota Sarapata, posłuchajcie bo to bardzo ważny odcinek. Serdecznosći

Misja na Marsa „Rodzina patchworkowa czI”

Na naszych oczach zmienia się model rodziny a za nim dokonują się bardzo istotne zmiany społeczne. Za rosnącą liczbą rozwodów pojawia się coraz więcej tzw. rodzin zrekonstruowanych. Taka „współczesna rodzina” to dzieci z poprzednich związków, dzieci wspólne, byli partnerzy,ale też dziadkowie. Jakie zagrożenia i jakie korzyści płyną z takiej sytuacji? Na jakie zagrożenia trzeba być gotowym? Tym programem rozpoczynamy temat i z całą pewnością będziemy do niego wracać. Zapraszamy Was do posłuchania i do podzielenia się waszymi doświadczeniami i obserwacjami.

Misja na Marsa „Świąteczna duchowość”

Ach!! Cóż to było za wieczór!! W przedświątecznym czasie spotkaliśmy się z filozofem prof. Jackiem Aleksandrem Prokopskim żeby porozmawiać o tym po co nam święta? Czy chodzi tylko o tradycję: choinkę, wigilię i merkantylizm z jego prezentami, czy jest to jednak szczególny i potrzebny czas? Dlatego zapytaliśmy też naszego gościa po co nam Bóg i szerzej tzw. „duchowość”. Posłuchajcie i podzielcie się swoimi opiniami.

Misja na Marsa „Kastracja”

Od „Jesteś takim słodkim misiem” po „Nie zobaczysz więcej dzieci”. Zdań i zachowań którymi „kastrują” kobiety mężczyzn jest wiele. Jednak nie chcemy robić listy ani obwiniać kobiet w żaden sposób. Wspólnie z terapeutką Aleksandrą Marciniak próbujemy zrozumieć co za tym wszystkim stoi, dlaczego jedna strona „kastruje” drugą, a ta na to pozwala. Serdecznie zapraszamy do posłuchania i podzielenia się komentarzem a także udostępniania dalej.

Misja na Marsa „Rozmowy nie tylko o miesiączce”

Po raz kolejny spotkaliśmy się z Voką Ilicką bo…bardzo to lubimy. Okazja zawsze się znajdzie i każdy pretekst jest dobry. Tym razem ciekawiło nas co zostało po akcji #meetoo oraz chcieliśmy dowiedzieć się jaka jest rola mężczyzny gdy jego kobieta lub kobiety w domu mają lub mają mieć miesiączkę. Zapraszamy do słuchania i do dzielenia się z innymi jeśli uznacie że warto. Serdeczności

Misja na Marsa „Jesienna depresja”

Nowy sezon Misji na Marsa zaczęliśmy od wsparcia dla tych wszystkich, którym doskwiera brak słońca, coraz krótsze dni i tęsknota za latem. Być może to chwilowa melancholia albo początki jesiennej depresji. Jak zdiagnozować u siebie niebezpieczne zachowania a przede wszystkim jak nie dać się jesiennym smutkom usłyszycie w naszej rozmowie z Ewą Kalecińską Adamczyk- psychoterapeutką. Zapraszamy

Misja na Marsa ” Wakacyjne skoki w bok i seks kluby”

W przedwakacyjnym czasie spotkaliśmy się z naszą zaprzyjaźnioną edukatorką seksualną Voką Ilnicką by zadać jej kilka nieoczywistych pytań. Posłuchajcie o lękach przed mężczyzną z rogami i kobietą z sześcioma językami. Wytłumaczymy Wam czym jest poliamoria i związek poliamoryczny. A na sam koniec opowiemy o seks klubach i świątyniach miłości- czym są i gdzie ich szukać dowiecie się będąc z nami. Zapraszam serdecznie i pozostawiam Was Z sentencją nauczyciela tantry, że „lęk jest sprasowanym pragnieniem”. Do usłyszenia;)

Misja na Marsa „Pan złota rączka”

Czy można z majsterkowania i przeprowadzki uczynić ćwiczenie duchowe i rozwojowe? Takiej sztuki podejmujemy się podczas kolejnego lotu na Marsa.
Miałeś kiedyś problem z przymocowanie żyrandola, pomalowaniem mieszkania, naprawieniem baterii w łazience? Myśl o przeprowadzce powoduje bóle głowy i zimne poty? Wielu z nas ma ten kłopot. My przyznajemy się do tego od razu: nie jesteśmy Złotymi Rączkami, ale nie składamy broni. Posłuchajcie jak wiele rzeczy można zepsuć by przy okazji naprawić kawałek siebie.

Misja na Marsa „Wolontariat”

O tym, że pomaganie jest ważne i przynosi nam mnóstwo korzyści nie musimy nikogo przekonywać. Zaangażowanie w bezinteresowną pomoc innym daje przede wszystkim mnóstwo uśmiechu a jak wiadomo ma on właściwości terapeutyczne. W Misji na Marsa gościliśmy prezes Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci oraz wolontariuszkę z tejże fundacji, które opowiedziały nam o tym; czym jest wolontariat i jak możemy wszyscy pomóc. Posłuchajcie i poszukajcie wokół siebie miejsca gdzie możecie pomagać. Każda para rąk się liczy więc wszystkie ręce na pokład:)

Misja na Marsa „Prokrastynacja”

Czy zdarza Ci się odkładać coś na później? Od roku zabierasz się za naukę języka, odchudzanie, rozpoczęcie treningów? A może od od dawna odkładasz pracę nad sobą i swoim związkiem? Odkładanie w czasie zadań to prokrastynacja przez psychologów uważana często za zaburzenie osobowości. W Misji na Marsa bliżej przyglądamy się problemowi, diagnozujemy, ale także szukamy sposobów na radzenie sobie z nim. W końcu dotyczy to zdecydowanej większości z nas. Serdecznie zapraszamy, nie odkładaj tego na później;)

Misja na Marsa „Rocznicowa”

Każdy lubi świętować i celebrować szczególne chwile. Warto jest cieszyć się i świętować a przy okazji wyciągać wnioski z naszych dokonań. Tak tez postanowiliśmy zrobić w Misji na Marsa i pozwoliliśmy sobie na nasz mały prywatny benefis:) Posłuchajcie naszego subiektywnego wyboru audycji ważnych i przełomowych. Przy okazji ponownie dziękujemy za wszystkie głosy z Waszej strony. Życząc nam i Wam udanych lotów, zapraszamy do posłuchania.

Misja na Marsa „Narcyzm”

Czy masz wokół siebie osoby, które zawsze muszą być w centrum uwagi? Może Twój partner, szef, rodzic w relacji z Tobą nadmiernie koncentrują się na swoich potrzebach a Ty jesteś potrzebny by podziwiać i oklaskiwać jak wierna publiczność? Być może sam masz tendencje do takich zachowań?
To przejawy zachowań narcystycznych, przez wielu psychologów traktowane jako zaburzenie osobowości. Dotyczy ono bardzo wielu osób dlatego warto więcej dowiedzieć się na jego temat. Posłuchaj naszej rozmowy z terapeutką Ewa Kalecińską-Adamczyk i dowiedz się czym różni się „narcyzm biały” od „szarego”, jak rozpoznać zachowania narcystyczne i jak być w relacji z narcyzmem. Serdeczności

Misja na Marsa „Nadzieja”

Cała nadzieja w NADZIEI!! Dlatego zapraszamy Was na spotkanie z nadzieją tzn. z #MisjąnaMarsa, w której opowiemy Wam o nadziei. O tym czym jest dla nas, jak ją w sobie pielęgnować i czerpać energię. Z czasem rośnie z niej coś wielkiego do czego mamy nadzieję, że Was zainspirujemy. Serdeczności

Misja na Marsa ” Bierna agresja”

Kiedy zaczęliśmy z Krzyśkiem myśleć i czytać o biernej agresji przygotowując się do programu uderzyło nas jak wiele z tych zachowań jest powszechnych i dotyczy…także nas:) Serdecznie zapraszam Was na #MisjęnaMarsa poświęconą biernej agresji. Razem z naszym gościem psychoterapeutką Aleksandrą Marciniak porozmawiamy o połączeniu z pozoru skrajnych postaw żeby Wam urealnić ten trudny temat. Posłuchajcie i przyglądnijcie się sobie a potem ludziom dokoła. Serdeczności

Misja na Marsa „Oswajanie stresu”

Gdzieś, kiedyś przeczytałem, że stres jest jak rzeka i jeśli nauczymy się żyć obok tej rzeki, dbając o nią, nie zanieczyszczając jej to będzie nas karmić, bo jest energią.
Tymczasem żyjemy w kręgu kulturowym i czasach gdzie każe nam się ze stresem: WALCZYĆ! POKONYWAĆ! ZABIĆ!!
Ta wojenna narracja w #MisjinaMarsa nas nie przekonuje dlatego zapraszamy Was do OSWAJANIA STRESU.
Posłuchajcie o źródłach stresu, stresorach i prostych sposobach budowania bezpiecznej osady obok niosącej życie rzeki:) Nie gwarantujemy życia bez stresu, zapraszamy do pracy nad własnym spokojem. Zaryzykujesz?

Misja na Marsa „Uważności ciąg dalszy:)”

Po pierwszym spotkaniu z #Mindfulness mieliśmy z Krzyśkiem poczucie niedosytu. Podobnie jak Wy. Pisaliście do nas z pytaniami i prośbami o więcej informacji na temat #UWAŻNOŚCI. W takiej sytuacji z wielką ochotą zaprosiliśmy ponownie do naszego czwartkowego lotu Krzysztofa Papisa- trenara #Mindfulness.
Zapraszam Was do wysłuchania #MisjinaMarsa, która mamy nadzieję zainspiruje Was do spotkania z #mindfulness, a tak naprawdę z samym sobą:). Serdeczności

Misja na Marsa „Zima w relacji”

Każda relacja przechodzi przez różne pory roku. często nagle wybucha jak wiosna ze swa zielenią i szybko przechodzi w upalne, namiętne lato. Jesień bywa trudna bo i z chłodem, i z deszczem trzeba sobie poradzić. Najtrudniejsza dla związku wydaje się być zima, gdy mróz i gruby lód przykrywa jeszcze niedawne zielone łąki.
W Misji na Marsa o zimie w związku rozmawiamy z naszym gościem- psychoterapeutą. Posłuchajcie razem jak przetrwać ten trudny zimowy czas.

Misja na Marsa „W poszukiwaniu szczęścia i inspiracji”

W poszukiwaniu szczęścia i inspiracji spotkaliśmy się w Misji na Marsa z Michałem Wojdą, który nazywany jest i sam się również tytułuje jako Cesarz Szczęścia. Jakie cenne wskazówki nam przekaże?Posłuchajcie sami.
My ze swojej strony podrzucamy Wam kilka inspirujących naszym zdaniem wątków oraz zaprosimy w podróż po szczęśliwych krajach. Miłego słuchania

Misja na Marsa „Postawy w relacjach”

Klasycznie czy może w trójkącie? Nowe pozycje, techniki o których myślicie a boicie się zaproponować partnerowi/ partnerce. Dziś w Misji na Marsa zaprosiliśmy ponownie Vokę Ilnicką by porozmawiać z nią o fantazjach erotycznych i dodawaniu szczypty pikanterii do sypialni i nie tylko. Nie będę pisał pikantnych zapowiedzi bo wszystko jest już w programie. Zapraszam do posłuchania

Misja na Marsa „Postawy w relacjach”

Dziś Misja bierze się za rogi z agresją, biernością, uległością i asertywnością. jak jest różnica pomiędzy tymi postawami w relacjach a przede wszystkim co one oznaczają? Każdy chce być asertywny a okazuję się, że często jesteśmy agresywni. Do manipulacji mamy negatywny stosunek pomimo tego, że sami często manipulujemy.
Posłuchajcie naszej rozmowy o postawach i pomyślcie, które są Wam bliższe w relacjach z innymi.

Misja na Marsa „Kobiecość”

Z okazji Dnia kobiet w Misji na Marsa przygotowaliśmy specjalny odcinek o współczesnej kobiecie i kobiecości. Dobrze zrobi Marsjanom poznanie rzeczywistej siły, ale także i problemów z jakimi spotykają się dziś Panie. Do rozmowy zaprosiliśmy Olę Marciniak, psychoterapeutkę, która opowie nam o istocie kobiecości. Z życzeniami wszystkiego najlepszego zapraszamy do słuchania.

Misja na Marsa „Zarządzanie sobą w czasie”

Rodzina, praca, znajomi, pasje, samorozwój…. Jak znaleźć na to wszystko czas? Dziś Misja na Marsa podpowiada jak zorganizować siebie by czas pracował dla nas a nie my dla niego. Warto przygotować sobie jak zwykle coś do pisania, żeby zaplanować zmiany i wdrożyć je już po zakończeniu słuchania tego odcinka.

Misja na Marsa „Uważność/ Mindfulness”

W tych cudnie zwariowanych i ciekawych czasach, w którym żyjemy, tempo tego życia jest być może naszym największym obciążeniem. Mindfulness zdaję się być remendium na pośpiech, stres, sen i iluzję siebie oraz świata, który tworzymy. Czy rzeczywiście tak jest, czy to tylko kolejna moda, która przywędrowała do nas?
Posłuchajcie naszego spotkania z Krzysztofem Papisem trenerem uważności i sami zdecydujcie. Załoga Misji na Marsa już zdecydowała i praktykuje;) serdeczności

Misja na Marsa „Alkoholizm”

Zapowiedź tego odcinka wywołała poruszenie wśród słuchaczy. Część pytała czy będzie można się zdiagnozować, inni bali się, że zostaną….zdiagnozowani.
Alkohol towarzyszy nam niemal na każdym kroku. Do kiedy alkohol jest dla nas a od kiedy my dla niego? Ta wątpliwość nurtuje wiele osób dlatego w Misji nie mogliśmy nie zmierzyć się i z tym problem. W programie gościliśmy terapeutkę uzależnień Dorotę Kuchtę, która zostawiła dla nas listę do auto diagnozy. Piszcie gdyby Was to interesowało, chętnie się podzielę.

Misja na Marsa „Nieporadnik randkowy czyli jak sprzedać się na randce”

Nie każdy mężczyzna jest lwem randkowym. Po ślubie na randki z żoną regularnie chodzi niestety niewielu. Pierwsze randki to klasyczna sytuacja sprzedażowa dlatego proponujemy Wam warsztat z technik sprzedaży. Podejdźcie do tego zadania jak poważna firma i osiągajcie sukcesy. Oczywiście wszystkie nasze „rady” potraktujcie z przymrużeniem oka i dystansem.
A na poważnie Panowie, zabierajcie swoje żony na randki:)

Misja na Marsa „Separacja i zdrowe relacje z rodzicami”

Jak zdrowo przejść przez separację z rodzicami? Jak powinny wyglądać zdrowe relacje dorosłych z ich własnymi rodzicami? Czy można zmieniać rodziców w jesieni ich życia?
Oj! Wiele pytań padło podczas programu, bo też temat ważny dla słuchaczy jak się okazało.
Rodzice budują w nas poczucie wartości gdy jesteśmy dziećmi. My budujemy ich poczucie wartości gdy są już starszymi ludźmi. Pamiętajcie o tym:)

Misja na Marsa „Komunikowanie emocji”.

Jak zdrowo przejść przez separację z rodzicami? Jak powinny wyglądać zdrowe relacje dorosłych z ich własnymi rodzicami? Czy można zmieniać rodziców w jesieni ich życia?
Oj! Wiele pytań padło podczas programu, bo też temat ważny dla słuchaczy jak się okazało.
Rodzice budują w nas poczucie wartości gdy jesteśmy dziećmi. My budujemy ich poczucie wartości gdy są już starszymi ludźmi. Pamiętajcie o tym:)

Misja na Marsa „Komunikowanie emocji”.

Kolejne spotkanie z EQ (inteligencją emocjonalną). Niedawno uczyliśmy się nazywania i kontroli emocji. A dziś wspólnie z terapeutką Aleksandrą Marciniak rozmawiamy i uczymy się komunikować emocje. Koniecznie tego posłuchajcie bo nie było tego w żadnej szkole.

Misja na Marsa „Samokontrola i samoregulacja”

Samokontrola i praca z własnymi emocjami to temat odcinka. EQ oznacza, że potrafimy być w relacji z własnymi emocjami i możemy je regulować. O tym jak to robić rozmawiamy z naszym gościem Krzysztofem Papisem.

Misja na Marsa „Emocje”

Rozpoczynamy nasze warsztaty z Inteligencji Emocjonalnej. Pierwszym krokiem jest nauka rozpoznawania i nazywania własnych emocji. Kontakt z własnymi emocjami oraz umiejętność ich nazwania i komunikowania jest niezbędna do budowania relacji. Zapraszamy

Misja na Marsa „Zmiana nawyków”

Bierzemy się za nawyki. Zmiana nawyków niepożądanych w nowe pożądane to niełatwe zadanie. Misja na Marsa pomoże bo wytłumaczy jak działają nawyki, jak możemy je nadpisać by ostatecznie uwolnić się od nich.
Notesy jak zwykle przydatne podczas słuchania. Zapraszamy

Misja na Marsa „Postanowienia noworoczne”

Od nowego roku odchudzam się! Zaczynam trenować, uczyć się języka obcego, wcześnie wstawać…..
Lista postanowień noworocznych jest długa, ale równie długa jest lista tych niezrealizowanych. Może jednak warto wykorzystać siłę i magię okresu przejściowego i tym razem jednak zrealizować swoje postanowienia. Misja na Marsa podpowiada jak zabrać się do postanowień żeby się udało.
Warto więc posłuchać i …brać się do pracy;) Powodzenia

Misja na Marsa „Inteligencja Emocjonalna”

Dziś w przedświątecznym nastroju rozpoczynamy nasza edukację w obszarze Inteligencji Emocjonalnej. Podobno od niej zależą nasze sukcesy w pracy i w życiu prywatnym. Posłuchajcie o tym czym jest, z czego się składa i najważniejsze jak się jej nauczyć, rozwijać w sobie.
Krzysiek będzie pytał, Marcin tłumaczył i obaj będą ćwiczyć. jak zwykle będzie muzycznie i miło. Zapraszamy

Misja na Marsa „Trudne pytania” oraz „Depresja”

Znów mamy dla Was dwa odcinki Misji na Marsa.
W pierwszym usłyszycie praktyczne i niepraktyczne rady jak radzić sobie z trudnymi pytaniami. Z przymrużeniem oka opowiadamy jak odpowiadać na pytania w stylu: czy mnie kochasz? kiedy wymienisz żarówkę? Którą sukienkę mam wybrać? i wiele innych codziennych pytań, które powodują naszą czujność i napięcie bo od odpowiedzi na nie zależy nasz LOS (przynajmniej w najbliższym czasie).
W drugim odcinku już na poważnie zajmiemy się poważnymi sprawami choć jak zwykle lekko i z humorem. Opowiemy Wam o depresji, czym jest, jak możemy sobie z nią poradzić, jak pomóc osobom w depresji i zadbać o siebie gdy jesteśmy w relacji z osobą zmagającą się z depresją. Gościmy panią Ewę Kalecinśką- Adamczyk, psychologa i terapeutkę, która wyjąsni nam wiele ważnych w tym obszarze kwestii.
Zapraszamy i miłego słuchania

Misja na Marsa: „Granda z Rańdą- czyli o pasji w życiu mężczyzny” oraz „Męska rywalizacja”.

Specjalny dwupak od Misji na Marsa:) W pierwszej części porozmawiamy z olimpijczykiem Pawłem Rańdą o realizowaniu pasji przez mężczyzn. Nie zawsze to łatwe, bo praca, bo rodzina, bo … No właśnie o tym jak te pasje realizować pomimo to wszystko usłyszycie w Misji na Marsa.
Druga część opowiada o męskiej rywalizacji, będą również japońskie wstawki i zawody w zbieraniu piłek. Gościć będziemy Dorotę Sarapatę terapeutkę, która wyjaśni nam dlaczego i po co rywalizujemy.
Serdecznie zapraszamy, miłego słuchania.

Misja na Marsa: „Granda z Rańdą- czyli o pasji w życiu mężczyzny” oraz „Męska rywalizacja”.

Kontynuujemy nasze zajęcia na temat seksualności. Dziś z poziomu teoretycznego przechodzimy na poziom praktyczny dlatego zaprosiliśmy do naszego programu Vokę Ilnicką – edukatorkę seksualną.
Posłuchajcie o odkrywaniu seksualności a tak naprawdę o odkrywaniu ….samego siebie.
Wielkie dzięki Voka za obecność:)

Misja na Marsa „Porozmawiajmy o seksie”

O życiu seksualnym polaków i polek rozmawiamy w pierwsze powakacyjnej Misji na Marsa. Jeżeli rozmowa o seksualności w naszym kraju to gość może być tylko jeden prof. Zbigniew Lew Starowicz. Sprawy nie mają się zbyt kolorowo dlatego temat pojawił się podczas Misji Na Marsa.
Będą jak zwykle badania, które dają do myślenia, rady eksperta i nasze, coś ku inspiracji i mnóstwo dobrej muzyki. Dodatkowo śmiech pensjonariuszek jak to podczas rozmów o seksie:)
Miłego słuchania

Misja na Marsa „Spotkanie z feminizmem”.

’Kopernik była kobietą!!” – Niektórzy mężczyźni trochę boją się urzeczywistnienia wizji z „Seksmisji” i dlatego z dużą nieufnością i co tu mówić inaczej: strachem podchodzą do feministek i feminizmu.
My się w Misji nie boimy. Uważamy że za każdym lękiem leży niewiedza więc w tym odcinku spotykamy się z feministką Ewą Balazińską, która opowie nam czy jest współczesny feminizm.
Program sporo zmienił w życiu prowadzących. Przestali nazywać siebie feministami tylko osobami wspierającymi prawa kobiet a obok formy „gość” pojawiła się „gościni”. Miłego słuchania:)

Misja na Marsa „Kryzys wieku średniego.”

Sportowe auto, młodzieżowy strój i dużo młodsza kochanka lub nowa partnerka to atrybuty kryzysu wieku średniego. Na czym polega to zjawisko i czy jesteśmy w stanie się przed nim uchronić. Pytania jak zwykle trudne dlatego korzystamy z pomocy naszego specjalisty od zadań niemożliwych.
Posłuchaj zwłaszcza jeśli myślisz, że Ciebie to nie dotyczy.

Misja na Marsa „Czy możliwa jest przyjaźń damsko męska?”

Zdrowe związki to ważny obszar dla każdego z nas. jak jednak budować dojrzałe związki skoro oboje są jeszcze niedojrzali? Takich niedojrzałych związków jest wiele dokoła nas i nich jest ten odcinek. Posłuchajcie o tym co sobie robimy tworząc takie związki i co możemy zrobić żeby uniknąć tych niebezpieczeństw.
Naszym gościem jest Elżbieta Liszewska- autorka książek i terapeutka która opowie nam wiele ciekawych i ważnych rzeczy. Zapraszamy serdecznie

Misja na Marsa „Czy możliwa jest przyjaźń damsko męska?”

Czy w relacji damsko męskiej zawsze obecny jest SEX nawet gdy go nie ma? W jaki sposób można kolegować się, spędzać zdrowo czas z osobami płci przeciwnej opowie nam nasz ulubiony filozof. Choć niektóre tezy mogą być dla Was szokujące to zawsze warto ich posłuchać. Będzie jak zwykle muzycznie i coś ku inspiracji a jest również szansa, że Krzysiek powie: „yyy…” a Marcin: „dokładnie tak!”
Misja nabiera rozpędu.

Misja na Marsa „Idziemy na terapię”

Czy pójść na terapię? A może jednak to niemęskie? Dlaczego mężczyźni boja się terapeuty?
O tym wszystkim posłuchacie w tym odcinku. Gościmy terapeutkę żeby spojrzeć strachowi w oczy i odczarować kozetkę;)
Dowiecie się również o rodzajach terapii, szkołach terapeutycznych i wszystkim tym co pozwoli Wam mniej się bać. Bo jak wiadomo: najbardziej boimy się tego czego nie znamy.
Jest tez sporo dobrej muzyki do posłuchania:)

Misja na Marsa „Kiedy mężczyźni dojrzewają”

„Wieczne dziecko”, „niedojrzały emocjonalnie”, „Piotruś Pan”- to kilka przykładów z codziennego języka określające sytuacje, w których dorośli mężczyźni niekoniecznie zachowują się jak dorośli. Dziś ustalimy i kiedy to w końcu dojrzewamy i jaką drogę trzeba przejść by stać się DOROSŁYM, ODPOWIEDZIALNYM, DOJRZAŁYM ale ciągle UROCZYM mężczyzną.
Poznacie też prawdy o życiu mężczyzny, które pozwolą nam dojrzeć. Nie możecie tego nie usłyszeć:)

Misja na Marsa „Czy mamy kryzys męskości?”

KRYZYS MĘSKOŚCI!! Tak czasem zdają się brzmieć kobiety, ale też i czasem sami mężczyźni. Czy rzeczywiście trudno dziś znaleźć wkoło prawdziwych mężczyzn?
Kim są zatem „CI PRAWDZIWI MĘŻCZYŹNI”? Wyruszamy z misją by dowiedzieć się jak najwięcej o sytuacji współczesnego mężczyzny. Naszym gościem jest Iwona Majewska- Opiełka autorka wielu książek i poradników z tematyki psychologii i samorozwoju. Niektóre wnioski mogą Was zaskoczyć więc serdecznie zachęcamy:)

Misja na Marsa „Dlaczego zdradzamy?”

Dlaczego mężczyźni zdradzają? Czym jest zdrada i kiedy już możemy mówić o zdradzie? Tych i wiele więcej trudnych pytań zadaliśmy sobie w jednym z pierwszych lotów w kierunku Marsa. Z pomocą w poszukiwaniu odpowiedzi przyszedł nasz gość: filozof, teolog profesor Jacek Aleksander Prokopski. Zachęcamy do posłuchania i refleksji a nie koniecznie oceniania.
Na koniec pojawi się zaskakująca….bajka:)

Kontakt